Ile metrów ma zazwyczaj mieszkanie 3-pokojowe?

Ile metrów ma zazwyczaj mieszkanie 3-pokojowe?

Mieszkania trzypokojowe uznawane są za niezwykle uniwersalne, przez co też rośnie ich popularność wśród inwestorów. Tego rodzaju nieruchomości mogą spełniać wymagania zarówno rodzin z dziećmi, jak i par, które poszukują mieszkania na przyszłość. Trzy pokoje dają szerokie możliwości aranżacyjne, dużą przestrzeń i komfort życia. Jakie zalety mają takie mieszkania?

autor:

data utworzenia: 3 października 2023

Mieszkania trzypokojowe – zalety

Zakup odpowiedniego mieszkania dla siebie, pary, czy też rodziny nie jest najprostszym zadaniem. Przede wszystkim jest to jedna z najważniejszych decyzji życiowych i wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Dlatego też nieruchomość powinna być dopasowana do potrzeb klientów i możliwości finansowych. Równie istotny jest metraż mieszkania oraz liczba pokoi.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe, co wcale nie dziwi. Inwestorzy zyskują bowiem wszystko to, czego z reguły potrzebują, czyli swobodę i komfort życia na odpowiednim poziomie. Jeśli mieszka się z partnerem lub partnerką, to można spokojnie planować przyszłość i myśleć o dzieciach, bo miejsca w takim mieszkaniu jest wystarczająco. Dla rodzin z dziećmi taka nieruchomość także będzie wiązała się z wygodą życia.

Mieszkania trzypokojowe na dobry start

Na rynku można znaleźć nieruchomości, w których znajduje się tylko jeden pokój z aneksem kuchennym, czyli tak zwane kawalerki, jak również większe dwupokojowe mieszkanie. Oferta jest bardzo szeroka, w szczególności u deweloperów. Mieszkanie trzypokojowe daje duże możliwości aranżacyjne i jest odpowiednie na start. W jednym pokoju może być sypialnia, drugi będzie pokój gościnny, a trzeci to pokój dla gości lub na biuro, jeśli ktoś pracuje z domu.

Zakup mieszkania z trzema pokojami przez rodzinę z dzieckiem lub dziećmi będzie wiązał się z tym, że któreś z pomieszczeń będzie musiało zostać przeznaczone na przestrzeń dla najmłodszych. Uwzględniając jednak fakt, że z reguły takie nieruchomości mają około 55-65 metrów kwadratowych, nie każdego może być stać, żeby je kupić.

Wszystko zależy jednak od lokalizacji, która liczy się tak samo, jak odpowiedni metraż. Z pewnością tańsze będą mieszkania na obrzeżach miasta, aniżeli w samym jego centrum. Wystarczy zadbać o dobry dojazd i za wiele się nie traci. A trzeba też przyznać, że infrastruktury miejskie często są rozbudowywane z myślą o tym, aby mieszkańcom żyło się wygodnie.

Dla kogo mieszkanie z trzema pokojami?

W mieszkaniach z trzema pokojami z pewnością odnajdą się wszyscy, którzy lubią mieć więcej wolnej przestrzeni. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla 2-4-osobowych rodzin. Dzieci będą miały swoje pokoje, rodzice również swoją sypialnię, a w pokoju gościnnym będzie się spędzać czas razem. Ponadto na mieszkania trzypokojowe często decydują się inwestorzy, którzy następnie oddają nieruchomość pod wynajem. Można ją nie tylko szybko wynająć, ale także łatwo sprzedać w razie potrzeby i to z zyskiem.

Mieszkania i apartamenty na sprzedaż znajdziesz na naszej stronie: https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733