Inwestowanie w nieruchomości bez wkładu własnego?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie: czy można inwestować w nieruchomości bez wkładu własnego? Takie rozterki mają przede wszystkim osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej przestrzeni. Rzadko, który student czy człowiek prosto po studiach jest tym tzw. “rekinem biznesu”, jest milionerem, który może kupować kolejne mieszkanie, lokal użytkowy, od tak - jak bułki w sklepie. Co więcej banki z każdej strony “krzyczą i grożą”, że bez wkładu własnego otrzymanie kredytu hipotecznego jest niemożliwe. Może i tak, ale okazuje się, że dla chcącego nic trudnego. Przy odrobinie szczęścia, kreatywności, zmykałki do interesu każdy może zacząć inwestować.

autor:

data utworzenia: 15 września 2023

Inwestycje deweloperskie – od skromnego wynajmu po duży biznes

 Nie musisz być milionerem, by zacząć inwestować w nieruchomości. Masz mieszkanie po babci? Zacznij je wynajmować, to już dobry start w branży. Osobę, która inwestuje bez dużego wkładu własnego nazywa się rentierem.  Dużą popularnością cieszy się ostatnio “home – staging”, czyli cały szereg działań, które mają na celu zwiększenie atrakcyjności danego miejsca. Wbrew pozorom we wszystkie zmiany nie trzeba inwestować nie wiadomo jak dużej kwoty gotówki. Wystarczy pomysł, kreatywny zmysł i nawet ze starej nieruchomości można zrobić prawdziwą “perełkę”. Drobny, remont, naprawa – każdy skromny ruch we wspomnianym mieszkaniu po babci sprawia, że wartość nieruchomości od razu wzrasta. 

 

Home Staging – zaczaruj przestrzeń pod inwestycje

Inwestycje deweloperskie, inwestycje na rynku wtórnym? Nieistotne, która nas dotyczy. W obu przypadkach mała zmiana może wiele. Lekkie odświeżenie mieszkania, przemalowanie ścian dodanie małych akcesoriów, dodatków sprawią, że dom/mieszkanie będzie miało duszę. Kupiec znajdzie się bardzo szybko. Każdy bez względu na to czy kupuje czy wynajmuje pragnie się czuć ciepło i przytulnie w swoim zaciszu domowym. Rozpoczynając przygodę z home staging potrzeba odrobinę kreatywności. Przyda się też dobra znajomość branży. Warto przed szukaniem najemcy sprawdzić czego dziś wynajmujący/kupujący szukają i na co zwracają uwagę. Tutaj trzeba być trochę psychologiem, aby wczuć się w potrzeby drugiej strony. 

 

Najpopularniejsze strategie inwestowania

Kiedy mówimy o strategiach inwestowania nie możemy zapomnieć o trzech najważniejszych. Zgromadzony kapitał można pomnażać, np. inwestując dalej. 

Trzy najważniejsze strategie inwestowania to: 

  1. a) strategię zakupu w celu sprzedaży z zyskiem,
  2. b) strategię zakupu w celu otrzymania zysku z dochodu pasywnego,
  3. c) strategię kontroli, czyli zyskownego zarządzania nieruchomością.

Zanim zrobisz ten pierwszy krok i wejdziesz w świat inwestycji deweloperskich zastanów się dobrze, jaka forma inwestycji i gromadzenia kapitału będzie dla Ciebie najbardziej wygodna i odpowiednia. W początkowej fazie inwestowania w nieruchomości trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym.  Każdy ruch musi być przeanalizowany i przemyślany. Jeśli jednak pierwsze kroki w branży będą udane – inwestowanie w nieruchomości może stać się przygodą życia.

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733