Inwestycja w apartamenty – ważna perspektywiczna lokalizacja

Przy wyborze nieruchomości lokalizacja ma kluczowe znaczenie, dlatego warto wybierać te położone w cenionym na rynku położeniu, albo… kupić taniej, wykazać się chwilą cierpliwości i odebrać premię.

autor: Magdalena Przybysz

data utworzenia: 18 lutego 2020

Przy wyborze nieruchomości lokalizacja ma kluczowe znaczenie, dlatego warto wybierać te położone w cenionym na rynku położeniu, albo… kupić taniej, wykazać się chwilą cierpliwości i odebrać premię. Prestiżowa lokalizacja jest bowiem wliczona w cenę i nabywając lokal przy reprezentacyjnej ulicy trzeba się liczyć z dużym kosztem. Można jednak kupić nieruchomość dobrze położoną, w centrum miasta, blisko Rynku, ale w miejscu, które dopiero nabiera blasku.
Włodarze miast i deweloperzy zaczęli zauważać potencjał osiedli z dobrą pod względem geograficznym lokalizacją, ale przez lata zaniedbywanych. Zamiast inwestować w miejsca coraz to dalej oddalone od centrum, zagospodarowują działki w sercu miasta. Dzięki temu osiedla zyskują nową jakość za sprawą dobrej architektury i obiektów przyciągających turystów oraz nowych mieszkańców. Za tym idzie rozwój usług w okolicy, nowe punkty gastronomiczne, sklepy, siłownie etc.

Inwestowanie w nieruchomości z perspektywą

Ma to ogromne znaczenie dla tych nabywców, którzy zainteresowani są zarabianiem na nieruchomościach. Kupienie lokalu w centrum miasta znacznie poszerza grono potencjalnych najemców, w tym umożliwia najem krótkoterminowy z myślą o turystach. Dodatkowo kupując nieruchomość w dzielnicy, która jeszcze nie jest modna, nie przepłaca się za niego. Gdy zostanie zrewitalizowana, zmieni swój charakter, stanie się atrakcyjnym miejscem, lokal można sprzedać ze znacznym zyskiem, wyższym niż ten, który wynika ze wzrostu cen na całym rynku.
To właśnie jest ta premia. Premia za to, że kupujemy lokal na osiedlu z potencjałem, a sprzedajemy w miejscu modnym, tętniącym życiem, z ciekawym otoczeniem. Z reguły kupuje się nieruchomości z perspektywą wyjścia z inwestycji po wielu latach, więc poczekanie 5 czy nawet 10 lat na efekt rewitalizacji osiedla, to żaden problem tym bardziej, jeśli stopa zwrotu będzie bardziej niż satysfakcjonująca.

Inwestycje w apartamenty, a lokalizacja

Czy jednak są jeszcze takie miejsca w sercu miasta? We Wrocławiu – jak najbardziej. Jednym z nich jest osiedle Przedmieście Świdnickie. Jeśli przyjrzymy się usytuowaniu, uwzględnimy bliskość Rynku, centrów biznesowych, miejsc spacerowych, miejsc rozrywki, kultury, gastronomii, a do tego dobrze skomunikowane praktycznie z każdym punktem miasta, a nawet kraju czy świata przez dobry dojazd do nieodległego dworca Wrocław Główny, a także do lotniska.
Wystarczy wspomnieć, że w zasięgu spaceru trwającego od 10 do 20 minut jest Rynek, dworzec PKP i autobusowy, Narodowe Forum Muzyki, Opera i galeria handlowa. Bogata oferta gastronomiczna jest na wyciągnięcie ręki. W pobliżu dostępne są uznane i drogie restauracje, a także przytulne knajpki z niepowtarzalnym klimatem. Od wiosny do jesieni dziesiątki ogródków restauracyjnych kusi gości do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w historycznym otoczeniu starego miasta.
To dobre miejsce do zamieszkania, ale też do zarabiania. Kupując tam apartament, można mieć stały pewny zysk. Zapewniają to Apartamenty Halo powstające przy ul. Tęczowej. To inwestycja z segmentu premium, zatem adresowana dla wymagających mieszkańców lub najemców. Na tym rynku najemcy zwracają uwagę na standard obiektu, a nie targują się o wysokość czynszu.
Niezależnie od przeznaczenia apartamentu, zapewnia on dobre miejsce do komfortowego życia lub wysokie stawki czynszu za wynajem.

Apartamenty inwestycyjne muszą się wyróżniać

Co decyduje o tym, że Apartamenty Halo są wyjątkowe? Wspomniane zalety lokalizacji oraz to, że osiedle będzie rewitalizowane, a zatem z roku na rok miejsce będzie coraz bardziej atrakcyjne, czyli dobra lokalizacja zamieni się w znakomitą. Za tym pójdzie wzrost cen w tym rejonie.
Niemniej ważnym czynnikiem jest standard wykończenia. Architektura budynków wpisuje się w historyczną zabudowę okolicy starego miasta. Części wspólne wykończone w standardzie podwyższonym premium z dbałością o detale oraz komfort przyszłych gości. Do tego lobby z recepcją i usługami concierge. Elewacja wykończona wysokiej jakości materiałami, a otoczenie zielone, oświetlone i monitorowane. To luksus i bezpieczeństwo.
Nowoczesny, wygodny i funkcjonalny apartamentowiec musi iść z duchem czasu, dlatego apartamenty są wyposażone w systemy smart home, a w dwukondygnacyjnym podziemnym parkingu będą stacje do ładowania samochodów elektrycznych.
Poza istniejącymi w najbliższym sąsiedztwie restauracjami i barami oraz kortami tenisowymi, wraz z Halo powstanie szereg nowych punktów usługowych i handlowych. Na parterze przewidziano 13 lokali użytkowych, które zostaną zagospodarowane, aby zaspokajać potrzeby mieszkańców apartamentów, a jednocześnie mogą być atrakcyjne dla wszystkich wrocławian i turystów.
Osiedla usytuowane w sercu miasta w naturalny sposób zmieniają swój charakter. Nowe inwestycje nadają im prestiżu, przyciągają inne grupy mieszkańców, turystów oraz pracowników. W miejscu warsztatów czy magazynów powstają obiekty mieszkalne, biurowe, handlowe i usługowe.
W wielu europejskich miastach obserwuje się trend powrotu mieszkańców do centrum. Kiedyś chętnie z niego uciekali budując lub kupując domy na zacisznych przedmieściach. Tam mogli wygodnie mieszkać, ale z upływem lat czuli się zmęczeni ciągłymi, długotrwałymi dojazdami. Nie tylko dotarcie do pracy, ale nawet zrobienie zakupów czy spotkanie w restauracji lub spektakl w teatrze stają się bardzo czasochłonne. Tym bardziej, że korzystanie z transportu indywidualnego wszędzie staje się z coraz to większymi niedogodnościami.
Podobne zjawisko można już zaobserwować w Warszawie, więc pewnie z czasem dotrze do innych dużych polskich miast. A to właśnie dobrze usytuowane apartamenty zapewniają wygodne mieszkanie w wysokim standardzie i jednocześnie możliwość zaspokojenia wszystkich życiowych potrzeb bez tracenia czasu na długie dojazdy. Co prawda do dyspozycji jest park i ewentualnie taras, a nie własny ogród, ale nie można mieć wszystkiego.

Inwestowanie z zaufaniem

Nie bez znaczenia jest również to, kto jest odpowiedzialny za inwestycję – chodzi o to, aby rzeczywistość nie rozminęła się z projektami. Dlatego warto zaufać doświadczonemu deweloperowi, czyli w tym przypadku Republice Wnętrz, która z powodzeniem działa na rynku nieruchomości od 16 lat i ma na swoim koncie szereg udanych przedsięwzięć.
Trzeba mieć pewność, że lobby nie zostanie wykończone plastikowymi panelami z marketu budowlanego, a elewacja po trzech latach nie zacznie straszyć swoim wyglądem. Standard premium oznacza dbałość o wszystkie detale, bo ich suma sprawia, że budynek i znajdujące się w nim apartamenty są wyjątkowe.

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733