Jak inwestować w nieruchomości?

Branża związana z handlem nieruchomości z każdym rokiem coraz bardziej się rozszerza. Zmiany zauważalne są niemal “gołym okiem”. Nowe inwestycje deweloperskie, nowe strategie inwestowania pojawiają się każdego dnia. Doświadczony inwestor czuje się z pewnością jak ryba w wodzie. Dla nowej osoby, stawiającej pierwsze kroki w inwestycjach każda modyfikacja wiązać się może z lekkim niepokojem. Jak zatem inwestować, aby móc spać spokojnie i bez stresu? Przedstawiamy kilka dróg rozwoju w branży - ważnych przede wszystkim z perspektywy młodego przedsiębiorcy.

autor:

data utworzenia: 12 czerwca 2023

Zanim zrobisz ten pierwszy krok dobrze poznaj branżę 

Nieruchomości i inwestowanie w nie wymaga dużej wiedzy i umiejętności wyszukiwania prawdziwych “perełek” w morzu często przeciętnych ofert. Tutaj trzeba stać pewnie na nogach. Dlatego też zanim zrobisz jakikolwiek krok dowiedź się jak wyglądają inwestycje deweloperskie i na rynku wtórnym. Poznaj dobrze branżę, niezbędną terminologię, weź udział w kilku szkoleniach, kursach, które sprawią, że złapiesz prawdziwy “wiatr w żagle”, będziesz czuć się pewnie, a przede wszystkim będziesz potrafił odróżnić ziarna od plew. 

 

Patrz na oferty chłodnym okiem 

Nie inwestuj we wszystko co wpadnie Tobie w “oko”. Tutaj trzeba być ostrożnym i rozważnym. Jeden spontaniczny ruch może wiele kosztować. Sprawdzaj oferty, kwestie prawne, formalne – stan nieruchomości. Zrób zawsze kompleksowy “research” zarówno informacji związanych z nieruchomością, ale także sprawdzaj zawsze swój budżet. Dokładny kosztorys łączący się np. z remontami, odnowieniem nieruchomości przed samą sprzedażą to przecież priorytet. Zawsze też warto przy wszelkich wyliczeniach wziąć pod uwagę margines błędu. Na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. 

 

Poruszaj się rozważnie po rynku nieruchomości – uważaj na miny! 

“Nie wszystko złoto co się świeci.” Czasem “oferta życia” może okazać się przysłowiowym “strzałem w kolano”. W tej branży liczy się nie tylko znajomość jej samej, ale także zdolności negocjacyjne, mediacyjne, marketingowe i psychologiczne. Bardzo łatwo wdepnąć na minę. Zawsze sprawdzaj wszystko dokładnie. Weź pod uwagę, że jeśli kupujesz starszą nieruchomość pod inwestycję będziesz musiał ją wyremontować, a to też jest niemały wydatek. 

 

Cechy atrakcyjnych nieruchomości pod inwestycję:

  • wyjątkowe wnętrza, które po drobnej renowacji mogą zyskać nowego ducha, 
  • atrakcyjna lokalizacja – wynajmując mieszkanie w centrum Warszawy szybko z pewnością znajdziesz studenta poszukującego lokum. W dużym mieście dobrze jest też inwestować w lokale użytkowe pod biura i firmy. Zawsze świetną inwestycją są mieszkania lub domki w górach, nad morzem, blisko lasu i jeziora. 
  • właściwy stosunek zysku z wynajmu do kosztów związanych z renowacją mieszkania. 

Nie czekaj – zacznij inwestować w nieruchomości. To doskonały sposób zarobku, jeśli podejdzie się do tematu z rozwagą, ostrożnością i wiedzą. Ciekawych nieruchomości wciąż jest bardzo dużo. 

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733