Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

Rynek nieruchomości coraz bardziej się rozwija - zarówno, jeśli chodzi o kupno, sprzedaż jak i wynajem. Coraz chętniej też inwestujemy w nieruchomości. Jeszcze do niedawna “własne, małe M” dla siebie lub bliskich było szczytem marzeń. Teraz - dla coraz większej liczby osób inwestowanie w nieruchomości jest sposobem na życie, pracą na “pełen etat”. Jak zacząć stawiać pierwsze kroki w tej branży i odnieść sukces? 

autor:

data utworzenia: 12 września 2023

Inwestycje deweloperskie – nie rzucaj się na głęboką wodę!

Nowa branża, nowe plany, wizja sukcesu finansowego. Bardzo łatwo zachłysnąć się tym i zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ryzyko jest wpisane w tą branżę – to fakt, ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na duże ryzyko na początku swojej drogi inwestycyjnej: bez wiedzy, bez doświadczenia, odporności na stres i umiejętności radzenia sobie w trudnej sytuacji.  Co zatem należy zrobić rozpoczynając swoją przygodę z inwestycjami deweloperskimi czy inwestowaniem nawet w tzw. rynek wtórny. 

  • słuchaj rad bardziej doświadczonych – “nie od razu Rzym zbudowano” – mówi słynne przysłowie. Tak też jest i w tym przypadku. Nieruchomości to branża dająca wielkie emocje, nutka niepewności, gra o często duże pieniądze. Zdrowy rozsądek musi być jednak zawsze na pierwszym miejscu i odrobina pokory do tej bądź co bądź trudnej przestrzeni. To tu jednego dnia możesz odnieść spektakularny sukces, zrobić interes życia, by następnego dnia spaść na dno.  Słuchaj rad bardziej doświadczonych, nawiązuj kontakty, spotykaj się z osobami, które są w branży wiele lat. Ich drogowskazy mają ogromną moc.
  • weź udział w szkoleniu dla młodych inwestorów – to świetna okazja, by posłuchać ciekawych wykładów, ale też nawiązać interesujące kontakty. Na szkoleniach swoje prelekcje przedstawiają często: specjaliści od handlu nieruchomościami, deweloperzy, doradcy do spraw nieruchomości, inwestorzy, specjaliści od kredytów. Podczas wykładów możesz zyskać teoretyczną wiedzę, a każda nowo poznana osoba może być początkiem ciekawej, wspólnej drogi biznesowej. Czytaj prasę branżową, nie bądź w tyle – bądź na bieżąco. 
  • nie kupuj “kota w worku” – o ile w późniejszej fazie drogi na rynku nieruchomości adrenalina może dodawać pikanterii, tak na początku nie możemy sobie pozwolić na rozrzutność i nadmierne zaufanie do drugiej strony transakcji. Zawsze sprawdzaj co i od kogo kupujesz.  Pośpiech i spontaniczne decyzje tu nie są wskazane. 
  • zapewnij sobie “finansową poduszkę bezpieczeństwa” – to chyba jeden z najważniejszych punktów. Inwestując nie możesz mieć pustych kieszeni. Szczególnie w pierwszej fazie inwestowania łatwo popełnić błąd, łatwo się pomylić. 

Inwestycje w nieruchomości jako sposób na życie

Inwestowanie w nieruchomości może być ciekawym sposobem na życie. Ważne jest, aby podejść do tego z rozwagą i rozsądkiem. Wtedy zapewnimy dobry standard finansowy nie tylko sobie, ale i swoim bliskim. Na rok, na dwa na wiele długich lat…

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733