Nowe mieszkania – Wrocław ma co zaoferować

Nieruchomości dla jednych uchodzą za bardzo ciekawą lokatę kapitału, dla drugich nowe mieszkanie to po prostu dach nad głową dla siebie i rodziny. Dla jednych i drugich kupno mieszkania we Wrocławiu powinno poskutkować tym, że ich majątek będzie się powiększał. Zysk ze sprzedaży po latach powinien z nawiązką zrekompensować drogie obecnie kredyty, a co za tym idzie wysokie raty.

autor:

data utworzenia: 21 lipca 2022

Inwestycje mieszkaniowe przynoszą sowite zyski. Podobnie, jak wszelkie inne inwestycje, możemy je oceniać na podstawie danych historycznych. Nikt nie może zagwarantować, jak będzie wyglądał rynek mieszkaniowy za rok, a tym bardziej za dekadę. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że w kraju wciąż brakuje 2-3 mln mieszkań, trudno wyobrazić sobie sytuację, aby rynek ten mógł się trwale załamać.

Czy warto posiadać nieruchomość we Wrocławiu?

Mieszkania we Wrocławiu cieszą się ogromna popularnością z kilku powodów. Do stolicy Dolnego Śląska przybywają studenci, dla których nie wystarcza miejsc w akademikach, a też część wcale nie chce w nich mieszkać. Wiele z tych osób po zakończeniu edukacji nie wraca do rodzinnych miejscowości. Znajdują pracę we Wrocławiu i tu się osiedlają. Początkowo stanowią liczną grupę najemców, generując zysk tym, którzy mają mieszkania na wynajem. Jednak młodzi ludzie z czasem przechodzą do grupy nabywców i generują obrót na rynku nieruchomości. Dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się w sprzedaży nowe mieszkania.

Stolica Dolnego Śląska ma też duży potencjał gospodarczy. Pełni rolę centrum regionu, w którym chętnie lokują się zarówno ponadnarodowe korporacje, jak i duże, średnie oraz małe firmy. Korzystają m.in. z zaplecza akademickiego i wspomnianych wcześniej absolwentów wyższych uczelni.

We Wrocławiu przybywa mieszkańców i jest to stały trend. Prognozy mówią, że do 2030 roku stolica Dolnego Śląska stanie się trzecim najludniejszym miastem w Polsce – po Warszawie i Krakowie. Z podium na rzecz Wrocławia spaść ma Łódź.

Powyższe przewidywania nie mają nic wspólnego z falą emigracji z Ukrainy. Nie wiadomo bowiem, ilu uchodźców zostanie w mieście. Część na pewno wróci do swojej ojczyzny, a ci, którzy nie mają już dokąd wracać, może będą chcieli się przeprowadzić do innego miasta, albo poszukać szczęścia w innym kraju. Bez wątpienia jednak spora grupa z obecnych 190 tys. zostanie.

Dziś niemal co czwarty mieszkaniec Wrocławia to Ukrainiec. Współczynnik ten z czasem spadnie, niemniej dzięki nim rynek najmu stał się rynkiem właścicieli nieruchomości. Tak pozostanie, bowiem ci, którzy zostaną, będą pracować, usamodzielniać się i szukać coraz wygodniejszego lokum dla siebie. To zresztą już się dzieje.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania we Wrocławiu?

Rynek nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo interesujący. We Wrocławiu budowane są lokale praktycznie z każdego segmentu i w każdej lokalizacji. Nowe mieszkania mają korzystne położenie geograficzne, charakteryzuje je bliskość komunikacji miejskiej, albo bliskość terenów zielonych. To apartamenty, a także bardzo popularne mieszkania dwupokojowe. Rozkład mieszkania też może być bardzo różny. Na rynku pierwotnym można spotkać niemal każdy rodzaj mieszkań.

Dostępne są oferty nowych mieszkań we Wrocławiu z przestronnymi tarasami czy innymi wolnymi przestrzeniami w postaci balkonu. Zdarza się, że nawet nie wymagają wkładu własnego, ponieważ są wykańczane pod klucz, o czym często można przeczytać w nowych ogłoszeniach.

Z powyższego wynika, że skoro panuje tak duża różnorodność, to bardzo różna jest także cena nieruchomości. Prawdopodobnie każda znajdzie nabywcę, jednak przy różnych inwestycjach deweloperskich różni są klienci.

Nowoczesne inwestycje w stanie deweloperskim dla osób lubiących mieszkać w centrum miasta znajdziemy w bardzo różnych cenach. Stare Miasto kusi, ale tam na niewielkich przestrzeżeniach pozostałych do zagospodarowania z reguły powstają drogie apartamenty. Przedmieście Oławskie jest ciekawą alternatywą – położone jest w ścisłym centrum, ale prowadzone tu nowe inwestycje z reguły są w powszechnie obowiązującym standardzie.

Rynek pierwotny we Wrocławiu jest bogaty, a nowe przedsięwzięcia nie dotyczą tylko centrum miasta. Stare Miasto czy Śródmieście nie każdemu odpowiada, a na obrzeżach metropolii również dobrze się mieszka – popularne jest np. Wrocław Psie Pole. Korzystne położenie geograficzne nie musi oznaczać bliskości Ratusza. To także bliskość terenów zielonych, alejki spacerowe, to osiedla, gdzie bez problemu znajdziemy miejsce postojowe. Najważniejsza jest dla nabywców doskonała lokalizacja i perfekcyjne połączenie siecią transportu miejskiego na całym terenie Wrocławia.

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie we Wrocławiu?

Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta: aby zarobić lub aby mieć gdzie mieszkać i jednocześnie… zarobić. Nowe mieszkania kupują potężne fundusze inwestycyjne, więc idąc tym tropem, może warto również zarabiać na rynku nieruchomości. Choć jak na wstępie podkreślaliśmy, ile i po jakim czasie zyskamy na inwestycjach deweloperskich, trudno przewidzieć.

Argumenty za Wrocławiem już przedstawiliśmy. Rynek pierwotny jest kuszący, jednak prężnie również działa rynek wtórny. Wybór należy do inwestora, choć myśląc o zyskach ze sprzedaży w przyszłości, warto rozważać nowoczesne inwestycje. Normy budowlane się zmieniają i budynki sprzed lat choć dziś są może jeszcze atrakcyjne, za kilka lat nie będą miały takich cen, jak obecnie powstające. Nabywcy przed kupnem mieszkania mogą z uwagą przyglądać się jego energooszczędności – nie należy się spodziewać, że koszty ogrzewania będą w najbliższych dekadach spadać, wszystko wskazuje na odwrotną tendencję.

Mieszkań we Wrocławiu prawdopodobnie nigdy nie będzie dość. Młodzież po ukończeniu studiów będzie tu zostawać, to od lat atrakcyjne miejsce dla emigrantów zarobkowych ze Wschodu, którzy dodatkowo zostali wsparci olbrzymią falą uchodźców wojennych. Nowych mieszkań potrzeba setek tysięcy. Najemcy na nie czekają.

Inwestycje deweloperskie we Wrocławiu – jak wybrać idealną dla siebie?

Nie ma idealnej uniwersalnej nieruchomości dla wszystkich. Dla jednych kluczowy będzie termin oddania, dla drugich to, co się znajduje w sąsiedztwie inwestycji, czy w niewielkim oddaleniu są place zabaw, czy zamieszkują osiedle młodzi ludzie. Dla niektórych może być dowolna powierzchnia mieszkania, dla innych wadą będzie ostatnie piętro, a są tacy, którzy tylko takie chcą.

Zawsze warto sprawdzić całą ofertę dewelopera. Inwestycja, którą uznajemy za zakończoną i sprzedaną, może kryć w sobie jakiś wolny lokal. W sytuacji, gdy nie goni nas czas, warto przeglądać nowe inwestycje mieszkaniowe. Gdy domy są jeszcze tylko na projektach, wybór jest duży, a ceny atrakcyjne.

Przy zakupie mieszkania warto być rozważnym. Rynek pierwotny to duży wybór. Większą pewność daje nam deweloper, który ma już doświadczenie i wiele zrealizowanych inwestycji na swoim koncie. W dodatku bogatą ofertę i mieszkanie dla każdego.

Jeśli chodzi o nowe mieszkania – Wrocław jest idealny, ale na rynku nieruchomości są oferty skierowane dla wrocławian, jednak usytuowane poza granicami miasta.

Republika Wnętrz, doświadczony deweloper z bogatą ofertą, obecnie promuje Osiedle Laguna w podwrocławskich Siechnicach. Miejscowość ta jest dobrze skomunikowana z centrum Wrocławia, można przemieszczać się nie tylko samochodem, ale również autobusami i pociągami. A w domu żyjemy w ciszy i spokoju mając jednocześnie w pobliżu wszystko, co niezbędne: sklepy, apteki, przychodnię itp.

Dla zwolenników mieszkania w sercu miasta adresowane są Halo Apartamenty Tęczowa – to Przedmieście Świdnickie. W tym przypadku z decyzją należy się jednak spieszyć. W sprzedaży pozostał już tylko jeden apartament.

Rynek pierwotny w stolicy Dolnego Śląska daje duże możliwości. Zakup mieszkania może się okazać nie tylko zwykłą lokatą kapitału, ale dochodową inwestycją. Warto skorzystać na tym, że ludzie lubią Wrocław. Uczą się tu, znajdują zatrudnienie, zakładają rodziny i… muszą gdzieś mieszkać.

Sprawdź aktualną ofertę naszych mieszkań na rynku pierwotnym https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/.

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733