Siechnice-Wrocław – te dwie lokalizacje tworzą dobre połączenie

Żyć za miastem, ale jednak wygodnie? Gdy nie ma pandemicznych obostrzeń, cieszyć się tętniącym życiem Wrocławiem, a gdy nadchodzi lockdown, lub zwyczajnie potrzebujemy spokoju, relaksować się we własnym ogródku, lub na dużym tarasie? Albo iść na spacer do lasu, opalać się na plaży, czy pojeździć na rowerze nie wdychając spalin?

autor: Magdalena Przybysz

data utworzenia: 27 maja 2021

Taka lokalizacja to nie jest kompromis – to dwie pieczenie na jednym ogniu. Bardzo trudno znaleźć analogiczną. Z reguły trzeba wybierać między spokojem, przyrodą, a wygodą. Podmiejskie, lub położone poza Wrocławiem osiedla, często pozbawione są infrastruktury potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

Czasem największym i jedynym udogodnieniem jest tam jeden mały sklepik. Jeśli nie ma w nim tego, czego akurat potrzebujemy, to czeka nas kilkukilometrowa wycieczka do najbliższego, z nieco większym asortymentem. Szkoła? Przedszkole? Przychodnia? Apteka? To wszystko również związane jest z wyprawą i to najczęściej własnym autem, po nawet jeśli gdzieś w zasięgu dłuższego marszu jest dostęp do komunikacji zbiorowej, to częstotliwość jej kursowania może budzić zastrzeżenia.

Tak więc rodzina potrzebuje dwóch samochodów, aby móc funkcjonować, a rodzice mają po drugim etacie, jako taksówkarze – przynajmniej do czasu, kiedy dzieci nie wyrobią prawa jazdy.

Wrocław-Siechnice – odległość może być zaletą

Dlatego wybór lokalizacji mieszkania jest dużym dylematem. W mieście, blisko centrum, gdzie jest wszystko, poza spokojem i przestrzenią, czy lepiej osiedle na przedmieściach lub pod miastem, gdzie jest zupełnie odwrotnie, a jeśli nie to, to może domek na wsi? Żadnego z tych wyborów nie można krytykować, ponieważ każdy zaspokaja określone potrzeby. Niezwykle rzadko jest możliwość połączenia ich, chyba, że jest to połączenie Wrocław-Siechnice.

W podwrocławskich Siechnicach jest osiedle Błękitna Laguna. Nazwa odnosi do oddalonego o 150 metrów kąpieliska Błękitna Laguna, czyli mamy plażę w zasięgu kilku kroków. Co ważne, dla nieznających tych okolic, Siechnice to miasto. Jednak nie tętniący do późnych godzin organizm, ale spokojne – i co kluczowe – dobrze skomunikowane z Wrocławiem miasteczko.

Niedaleko od osiedla Błękitna Laguna jest żłobek, przedszkole (publiczne i niepubliczne), szkoła, sklepy, supermarkety, a gdy lubimy zjeść poza domem – restauracja. Ludzie przyzwyczajeni do życia w mieście, bez problemu się tu odnajdą, jednocześnie od miasta uciekną doceniając sąsiedztwo z rzeką Oławą i terenami zielonymi.

Autobusy i kolej Wrocław-Siechnice – to daje wybór

Bardzo ważną sprawą, którą nie wszyscy biorą pod uwagę wybierając miejsce do życia, to dobre skomunikowanie Siechnic z Wrocławiem. Odległość Wrocław–Siechnice nie jest duża. Do stolicy regionu droga wiedzie prosta, 12 km do Rynku, ale też w kwadrans dojeżdżamy do A4, która powiedzie nas szybko w bardziej odległe rejony. Jednak w codziennym życiu bardzo istotne jest szybkie połączenie kolejowe oraz autobusowa komunikacja gminna i właśnie to Błękitna Laguna zapewnia.

PKP Siechnice-Wrocław czy autobusy na tej trasie, to opcje, które nie od razy wszyscy docenią. Jednak gdy dzieci są już na tyle duże, że mogą same wrócić do domu ze szkoły we Wrocławiu lub z treningu, albo z kina, to staje się wielkim ułatwieniem dla całej rodziny. W wielu innych lokalizacjach nawet po 18-latka trzeba jechać samochodem, jeśli nie chcemy go skazywać na kilku czy kilkunstokilometrową pieszą wędrówkę. A jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to lepiej na miejscu w Siechnicach skorzystać z hali sportowej, kortów tenisowych czy boiska.

Kameralnie, dla każdego

Błękitna Laguna nie burzy uroku okolicy, nie jest blokowiskiem. Budynki są kameralne, a osiedle przypomina miłe miasteczko w miasteczku. W zależności od tego, co nam odpowiada, możemy mieć swój ogródek, albo nawet 160-metrowy ogród. Dla tych mniej przywiązanych do ziemi są balkony, nawet 16-metrowe tarasy.

Mieszkania zostały zaprojektowane z myślą zarówno o singlach, parach, jak i rodzinach z dziećmi. W domach – bardziej małych willach niż blokach, znajduje się tylko sześć mieszkań – po dwa na każdym piętrze. Mają powierzchnię od 42 do 58 metrów kwadratowych.

Wrocław-Siechnice, Siechnice-Wrocław to dobry kierunek. Nie tylko dzięki drodze nr 94, kolei i autobusom. To dobry kierunek na wygodne życie bez kompromisów.

tel.: 71 785 59 81 do 82


Wrocław, ul. Nowy Świat 30

Budynek Nicolas Business Center

(róg ul. Św. Mikołaja)

Biuro sprzedaży

biuro@republikawnetrz.pl

Anna Rubas
+48 601 561 111


Nikola Fidler-Poręba
+48 607 274 777


Kredyty

kredyty@republikawnetrz.pl

Piotr Remian
+48 508 222 148

DZIAŁ TECHNICZNY

Jakub Bolisęga tel.+48 607387733